Poniedziałek - Piątek 10:00 - 18:00

tel. 791191692 Rejestracja główna

ul. Fryderyka Chopina 24/1 87-100 Toruń

Korekta plastyczna odstających uszu (Otoplastyka)

Odstające małżowiny uszne są jednym z najczęściej występujących defektów estetycznych. Problem dotyczy około 5% społeczeństwa więc jest dość rozpowszechniony.

Z reguły przyczyny mają podłoże genetyczne, a nieprawidłowości w kształcie małżowiny rozwijają się jeszcze za życia płodowego.

Rzadziej przyczyną mogą być czynniki środowiskowe występujące już po narodzeniu np. wypadki.

Nieprawidłowe, bądź odbiegające od przyjętej normy, wykształcenie małżowiny usznej (jedno lub obustronne) potrafi w znacznym stopniu zmienić postrzeganie naszej atrakcyjności przez otoczenie i nas samych. Odmienność ta, szczególnie w wieku dojrzewania może być dość dokuczliwa.
Po odpowiednio przeprowadzonym zabiegu zmianie ulega nie tylko nasz wygląd, ale zazwyczaj, co bardzo istotne, również samopoczucie. Zmiany są wyraźnie widoczne i odczuwalne.
I są to zawsze zmiany „na +”.

W trakcie wizyty kwalifikacyjnej szczegółowo omówione zostaną wskazania i przeciwwskazania do zabiegu jak również planowany efekt końcowy i możliwe powikłania związane z zabiegiem.

W razie pytań prosimy o ich wcześniejsze ich zapisanie na kartce. Często stres podczas wizyty powoduje, że zapominamy o co chcieliśmy zapytać.

Zabieg chirurgicznej korekcji odstających małżowin usznych jest jedną z najczęściej wykonywanych procedur z zakresu chirurgii plastycznej. Pierwszym krokiem do osiągnięcia zadowalającego efektu jest właściwa kwalifikacja pacjenta. Na wizycie konsultacyjnej oceniam rodzaj i rozległość zniekształceń, prezentuję możliwy do uzyskania efekt i przedstawiam plan leczenia oraz związane z nim niedogodności. Zdarza się że ze względu na oczekiwania niezgodne z moim poczuciem estetyki, bądź nierealne do uzyskania – odmawiam wykonania zabiegu. Informuję również pacjenta o możliwych terminach operacji, konieczności wykonania niezbędnych badań oraz potrzebie zakupu niezbędnych w okresie pooperacyjnym środków.

Najistotniejszym krokiem do osiągnięcia zadowalającego efektu jest planowanie i właściwy dobór techniki operacyjnej do danego pacjenta. Niezależnie od zastosowanej metody, zawsze wykonuję nacięcie po tylnej stronie małżowiny ( blizna po okresie rekonwalescencji jest praktycznie niewidoczna) i chirurgiczną plastykę chrząstki (co zapewnia trwałość efektu końcowego). Doświadczenie zdobyte w trakcie licznych zabiegów obejmujących plastykę drobnych zniekształceń, rozległych deformacji, defektów pourazowych oraz nowotworów obejmujących ucho zewnętrzne, pozwala mi na swobodne operowanie małżowin usznych z pewnością co do pooperacyjnej satysfakcji pacjenta.

Zabieg otoplastyki trwa około 60-150 minut w zależności od tego czy jest obustronny i w zależności od warunków anatomicznych występujących u konkretnego pacjenta. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Rozpoczynamy go od zaznaczenia markerem chirurgicznym zakresu planowanego zabiegu na tylnej powierzchni małżowiny usznej. Następnie pojedyncze ukłucie cienką igłą wraz z podaniem środka znieczulającego niweluje odczuwanie bólu w operowanym rejonie przez okres całego zabiegu. Dyskomfort dla pacjenta w trakcie trwania zabiegu jak i po nim jest w związku z powyższym znikomy.

Już trzy dni po operacji pacjent może wrócić do pracy, jednak powrót do w miarę normalnego funkcjonowania zajmuje 1-2 tygodnie.

Pacjent zobowiązany jest do stawienia się na kolejne wizyty kontrolne:

  • usunięcie szwów po 10-14 dniach
  • kontrola końcowa po 2-3 miesiącach
  • ewentualne dodatkowe wizyty wynikające z zaleceń lekarza operującego

Zobowiązany jest również do informowania lekarza operującego/ kliniki o wszelkich niepokojących go objawach i dolegliwościach.

W naszym ośrodku wszystkie wizyty są wliczone w cenę zabiegu podstawowego i nie są dodatkowo płatne.

Moim priorytetem jest zadowolenie pacjenta z efektów zabiegu, jego bezpieczeństwo, ograniczenie dyskomfortu przed i pooperacyjnego a także zapewnienie pacjentowi opieki i komfortu psychicznego nawet w odległym okresie pooperacyjnym.

Z uszanowaniem

Krzysztof Lang

ZoBACZ REZULTATY NASZYCH ZABIEGóW

Laser frakcyjny (resurfacing twarzy)
Korekcja powiek
Nici liftingujące
Botox
Modelowanie kształtu ust
Wolumetria twarzy
Leczenie łysienia
  1. Laser frakcyjny (resurfacing twarzy)
  2. Korekcja powiek
  3. Nici liftingujące
  4. Botox
  5. Modelowanie kształtu ust
  6. Wolumetria twarzy
  7. Leczenie łysienia
Elite Derm logo
ul. Fryderyka Chopina 24/1, Toruń
e-mail: elitederm@elitederm.pl
tel.: 791 191 692

Klauzula Informacyjna dla pacjentów EliteDerm

EliteDerm © 2016 - 2022 - Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: HEDEA

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem