Poniedziałek - Piątek 10:00 - 18:00

tel. 791191692 Rejestracja główna

ul. Fryderyka Chopina 24/1 87-100 Toruń

choroby włosów toruńJako jedni z nielicznych w Polsce posiadamy odpowiednią wiedzę i wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu chorób włosów. Dr Magdalena Łuczak od początku swojej kariery zawodowej była związana z leczeniem chorób skóry owłosionej. Najpierw prowadząc Poradnię Trichologiczną przy Klinice Dermatologii Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Następnie jako autor publikacji dotyczących łysienia oraz członek EHRS (Europejskie stowarzyszenie badań nad włosami ). Prowadzimy pełną diagnostykę i leczenie chorób włosów i owłosionej skóry głowy m.in.: łysienia plackowatego, łysienia androgenowego, telogenowego, łojotokowego zapalenia skóry, łupieżu, itp. Diagnostyka chorób włosów może być niestety długotrwała i wymagać od pacjenta dużego zaangażowania, ale z całą pewnością warto ją wykonać. Prawidłowe umiejscowienie przyczyny wypadania włosów ( zaburzenia genetyczne, hormonalne, niedoborowe itd….) umożliwia nam włączenie odpowiedniego leczenia przyczynowego, a tylko takie leczenie daje nam szansę na powstrzymanie lub chociaż spowolnienie procesu łysienia. Dlatego też każdy pacjent powinien mieć indywidualnie dobrany program terapeutyczny. Leczenie może składać się z terapii ogólnoustrojowej, leczenia miejscowego, naświetlań, podawania mezokoktajli i osocza bogatopłytkowego czy też różnych kombinacji powyższych metod.

Poniżej kilka słów wyjaśnienia dotyczących niektórych metod diagnostycznych, które stosujemy.

Trichoskopia i Videotrichoskopia
Podstawowa metoda diagnostyczna w przypadku nadmiernego wypadania włosów.
W trichoskopii ( w powiększeniu 20 - 70 krotnym ) oceniane są w sposób całkowicie bezinwazyjny łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra.
Podczas badania za pomocą dermatoskopu / kamery uzyskuje się obraz włosów i skóry głowy w kilku miejscach. W zależności od potrzeb lekarz ma możliwość wykonania dokumentacji fotograficznej/ mikroskopowej.
Trichoskopia pozwala diagnozować różne choroby włosów, różnicuje typy łysienia oraz na pozwala na obserwację w czasie skuteczności leczenia.

Trichoscan i Videotrichoscan
Jest to cyfrowe badanie struktury włosa. Trichoscan jest metodą, która łączy mikroskopię epiluminescencyjną z cyfrową analizą obrazu. Umożliwia badanie ilościowe włosów w fazie anagenu, telogenu oraz włosów meszkowych. Dzięki cyfrowej archiwizacji danych możliwe jest monitorowanie w czasie postępów choroby i leczenia.

Trichogram
Badanie polega na mikroskopwej ocenie około 100 włosów pobranych z czterech lub pięciu okolic owłosionej skóry głowy. Oceniane są mieszki włosowe oraz łodygi włosa. Wnioski wynikające z badania są pomocne w ustaleniu przyczyny łysienia (pewne charakterystyczne cechy dla poszczególnych form utraty włosów), a w konsekwencji prawidłowego doboru leczenia (np. odpowiedni dobór składników do mezoterapii, leczenie miejscowe i ogólne). 
Przygotowanie do badania: Przed badaniem nie można myć włosów przez 3 dni. W przypadku włosów farbowanych konieczny jest minimum 2 cm odrost. W dniu badania nie można nakładać na włosy żadnych odżywek, lakierów, pianek itp…

Biopsja skóry/ skóry owłosionej
Zabieg pobrania wycinka skóry, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym trwa około 5-10 minut. Następnie fragment ten poddawany jest badaniu przez histopatologa. Badanie histopatologiczne często jest pomocne w ustaleniu diagnozy ( trudna ocena kliniczna ). Biopsję pobieramy również w przypadku podejrzenia o nowotwór. Badanie histopatologiczne wykonuje się nie tylko w przypadku chorób skóry ale również zaburzeń paznokciowych (biopsja łożyska lub macierzy paznokcia), oraz chorób włosów (biopsja skóry owłosionej).

ZoBACZ REZULTATY NASZYCH ZABIEGóW

Laser frakcyjny (resurfacing twarzy)
Korekcja powiek
Nici liftingujące
Botox
Modelowanie kształtu ust
Wolumetria twarzy
Leczenie łysienia
  1. Laser frakcyjny (resurfacing twarzy)
  2. Korekcja powiek
  3. Nici liftingujące
  4. Botox
  5. Modelowanie kształtu ust
  6. Wolumetria twarzy
  7. Leczenie łysienia
Elite Derm logo
ul. Fryderyka Chopina 24/1, Toruń
e-mail: elitederm@elitederm.pl
tel.: 791 191 692

Klauzula Informacyjna dla pacjentów EliteDerm

EliteDerm © 2016 - 2022 - Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: HEDEA

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem