Poniedziałek - Piątek 10:00 - 18:00

tel. 791191692 Rejestracja główna

ul. Fryderyka Chopina 24/1 87-100 Toruń

LECZENIE KOMPRESYJNE I SKLEROTERAPIA ŻYŁ

 

Tak jak pisaliśmy we wcześniejszym artykule, powszechne występowanie wspołeczeństwie choroby żylnej doprowadziło do rozwinięcia całej paletydiagnostyczno - leczniczej. Od leczenia rehabilitacyjnego, farmakoterapii, poprzez leczenie minimalnie inwazyjne do dużych zabiegów operacyjnych. Leczenie najczęściej jest mieszanką wszystkich tych elementów. W dniu dzisiejszym chcielibyśmy przyjrzeć się leczeniu kompresyjnemu oraz skleroterapii naczyń żylnych.

Za zmiany w chorobie żylnej odpowiedzialny jest pierwotnie wzrostciśnienia żylnego. Komórki układu odpornościowego aktywowane przezpatologiczny przepływ atakują ścianę żył i przechodząc do okolicznych tkanek uszkadzają ich strukturę. Następujący proces gojenia takich zmiannajczęściej prowadzi do włóknienia, dalszego trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia struktury tkanek. Zmiany ze względu na charakter naszej pracy (wielogodzinną stojącą lub siedzącą postawę) najczęściej są przez naszauważane na kończynach dolnych, np: pajączki, żylaki, obrzęki oraztowarzyszące im uczucie bolesności kończyn. I zazwyczaj to właśnie kończyn dotyczy leczenie kompresyjne.

Leczenie kompresyjne polega na stałym ucisku kończyny. Stosujemy je jako profilaktykę celem zabezpieczenia przed rozwojem niewydolności żylnej i powikłań z nią związanych. Kompresja jest też jednym z elementów leczenia już rozwiniętej choroby lub zabezpieczenia pacjenta po leczeniu operacyjnym. Tu należy zauważyć, że leczenie to początkowo ma charakter profilaktyki, która jest najtańszym i najlepszym sposobem leczenia. Dlatego właśnie zalecamy stosowanie kompresji zanim choroba rozwinie się i zaczniemy odczuwać codzienne dolegliwości.

Podając za firmą Medi - producentem wyrobów kompresyjnych z którym mamy przyjemność współpracować.

„Medyczna odzież kompresyjna jest wyrobem medycznym, który może zalecić lekarz - jeśli u pacjenta występują odpowiednie wskazania lub jeśli lekarz uznaje je za właściwe. Standardowa procedura doboru właściwego wyrobu dla Pacjentów zaczyna się od pobraniu indywidualnych pomiarów, czyli obwodów i długości przez wykwalifikowany personel medyczny gabinetu lub sklepu medycznego, który dobiera odpowiedni rozmiar z szerokiego zakresu wyrobów seryjnie produkowanych lub zleca wykonywane produktu na miarę specjalnie dopasowanego do potrzeb Pacjenta. Tylko profesjonalne wyroby są wielokrotnie badane i sprawdzane pod kątem prawidłowego ucisku oraz medycznych właściwości przezniezależne ośrodki, co przekłada się na ich prawdziwą skuteczność.”

W naszej ofercie są wszystkie produkty kompresyjne firmy Medi:podkolanówki, pończochy, rajstopy itd…Poniżej zamieszczamy link do strony producenta: https://www.medipolska.pl/produkty/ponczochy-uciskowe/leczenie-zyl/

Kolejnym ważnym elementem szerszego leczenia choroby żylnej, który dzisiaj przybliżymy jest Skleroterapia, jeden z najczęstszych zabiegów flebologicznych. Jest to metoda usuwania żylaków, pajączków, teleangiektazji itp… która polega na redukcji przepływu krwi w naczyniach krwionośnych przez zastosowanie środków chemicznych. Przed takim zabiegiem nasi specjaliści przeprowadzają badanie USG Dopplera, które pozwoli im na postawienie prawidłowej diagnozy. Dzięki temu lekarz może również ustalić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Skleroterapia potocznie nazywana jest ostrzykiwaniem żył, ponieważ samzabieg polega właśnie na miejscowym wstrzyknięciu specjalnego preparatudo leczonej żyły. Stosujemy ją zarówno do zamykania drobnych pojedynczych naczyń, jak i w późniejszych etapach leczenia niewydolności żylnej a także po leczeniu operacyjnym jako leczenie uzupełniające. Skleroterapia jest więc metodą, która ze względu na swoją uniwersalność dostosuje się do konkretnej potrzeby pacjenta. Jest wyjątkowo istotnym narzędziem w rękach doświadczonego chirurga.

Pacjenci określają ten zabieg jako krótki i bezbolesny lub mało bolesny. Powykonanej skleroterapii niezbędne jest noszenie odpowiedniej kompresji zaleconej przez lekarza wykonującego zabieg (o wyborze kompresji pisaliśmy powyżej). Okres rekonwalescencji jest zazwyczaj krótki.Oczywiście wszystko zależy od wielkości zabiegu i stanu zdrowia pacjenta.

Zapraszamy Państwa na konsultację do lekarza specjalisty w zakresiechirurgii naczyniowej.
Z poważaniem
Zespół Elitederm

ZoBACZ REZULTATY NASZYCH ZABIEGóW

Laser frakcyjny (resurfacing twarzy)
Korekcja powiek
Nici liftingujące
Botox
Modelowanie kształtu ust
Wolumetria twarzy
Leczenie łysienia
  1. Laser frakcyjny (resurfacing twarzy)
  2. Korekcja powiek
  3. Nici liftingujące
  4. Botox
  5. Modelowanie kształtu ust
  6. Wolumetria twarzy
  7. Leczenie łysienia
Elite Derm logo
ul. Fryderyka Chopina 24/1, Toruń
e-mail: elitederm@elitederm.pl
tel.: 791 191 692

Klauzula Informacyjna dla pacjentów EliteDerm

EliteDerm © 2016 - 2022 - Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: HEDEA

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem