Poniedziałek - Piątek 10:00 - 18:00

tel. 791191692 Rejestracja główna

ul. Fryderyka Chopina 24/1 87-100 Toruń

Hemoroidy (guzki krwawnicze) – błędnie nazywane żylakami odbytu, ma każdy zdrowy człowiek. To dlaczego tak wielu z nas się na nie skarży – wszystko zależy od ich wielkości.

Hemoroidy to małe gąbczaste poduszeczki zbudowane z drobnych naczyń krwionośnych które zazwyczaj w licznie trzech znajdują się w odbycie – tylko po co??

Stanowią rodzaj zaworu który aż w 25% uszczelnia odbyt i nie pozwala na mimowolne wydostawanie się gazów i płynnego stolca. Naukowcy uważają, że hemoroidy służą zwierzętom do domknięcia odbytu w trakcie ucieczki przed drapieżnikiem – nie dopuszczają tym samym do wydostawania się zapachu i utrudniają ich wytropienie.

Czemu zatem hemoroidy się powiększają?

Wiele zależy od naszego stylu życia. Niezdrowa  dieta powodująca zaparcia ,  praca przed komputerem, przesiadywanie na toalecie ze smartfonem w ręce, wszystko to powoduje zaleganie krwi w miednicy i ciągłe powiększanie się hemoroidów.

Co można z nimi zrobić??
Najlepsza jest profilaktyka: jedzenie błonnika, regularna aktywność fizyczna, dbanie o prawidłową wagę - powinny pomóc.  
Są jednak rzeczy na które na mamy wpływu – trudno zmienić prace np. kierowcy tylko dla tego ,że ma się hemoroidy. Są też stany fizjologiczne w których  hemoroidy szybko się powiększają, mam na myśli ciążę.

Jak leczyć hemoroidy??

Na początku musimy mieć pewność ,że to co czujemy to właśnie te ''niegroźne" poduszeczki – łatwo można pomylić je z innymi chorobami takimi jak nowotwory. Każdy pacjent u którego pojawi się '' coś „ w okolicy odbytu, powinien być zbadany przez doświadczonego proktologa.

Już wiem, że mam hemoroidy, co dalej??

W EliteDerm proponujemy szeroką gamę metod leczenia: drobne guzki można z powodzeniem leczyć nakładając na nie gumowe pierścienie – pierścień zasika się na guzku krwawniczym powodując jego zaschniecie.

Świetną metodą wykonywaną pod kontrolna nowoczesnego wideorektoskopu (kamery) jest skleroterapia – wstrzykuje się do hemoroidu specjalną piankę która wypełniając guzek powoduje jego zwłóknienie.

Najnowszymi metodami są niezwykle skuteczne techniki polegające na odparowywaniu hemoroidów przy pomocy fal radiowych lub światła lasera.

A co jeśli moje hemoroidy są bardzo duże??

Niestety bardzo często zdarza się, że pacjenci zgłaszają się z ogromnymi ,''zaniedbanymi" hemoroidami – wówczas (zwłaszcza w przypadku współwystępowania krwawienia) są kwalifikowany do leczenia operacyjnego. Operacja na hemoroidy jest bardzo skuteczna – wiąże się jednak z około 6 tygodniowym okresem dochodzenia do siebie podczas którego ból w okolicy odbytu może być duży.

W EliteDerm kładziemy duży nacisk na profilaktykę i nowoczesne zabiegi małoinwazyjne które pozwalają  na szybki powrót do zdrowia i wiążą się ze zdecydowanie mniejszym bólem niż tradycyjne operacje.

ZoBACZ REZULTATY NASZYCH ZABIEGóW

Laser frakcyjny (resurfacing twarzy)
Korekcja powiek
Nici liftingujące
Botox
Modelowanie kształtu ust
Wolumetria twarzy
Leczenie łysienia
  1. Laser frakcyjny (resurfacing twarzy)
  2. Korekcja powiek
  3. Nici liftingujące
  4. Botox
  5. Modelowanie kształtu ust
  6. Wolumetria twarzy
  7. Leczenie łysienia
Elite Derm logo
ul. Fryderyka Chopina 24/1, Toruń
e-mail: elitederm@elitederm.pl
tel.: 791 191 692

Klauzula Informacyjna dla pacjentów EliteDerm

EliteDerm © 2016 - 2022 - Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: HEDEA

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem